ІГРИ ВДОМА
Мільйони шкіл та дитячих садків по всьому світу закрилися через спалах нового коронавірусу. Карантин, який оголосили по всій Україні, значно ускладнив життя батькам, адже діти перебувають вдома сім днів на тиждень.
Найголовніше! Аби уникнути хаотичних клопотів та стуктурувати день, складіть чіткий розпорядок дня для дитини.
Діти звикли дотримуватися певного розкладу в школі та дитсадку, тому візьміть ручку, папір і розпишіть план на час перебування вдома. Мета його полягає в тому, щоб діти були постійно зайняті та навчалися, і вам дозволяючи виконувати інші свої обов’язки, і самі знали, як буде минати їхній день.
Розбийте день на невеликі проміжки часу. Наприклад:
- Ранкова прогулянка
- Сніданок
- Навчання
- Руханка
- Обід
- Ігри, заняття творчістю
- Вечеря
- Час для гаджетів, спілкування з друзями через відеочати
- Читання
- Підготовка до сну
Чи безпечно гуляти з дитиною в умовах карантину?
На дитячі майданчики приводити дитину гратися не можна. Краще гуляти на власній приватній території (якщо ви живете в будинку), в парку або в лісі тоді, коли там небагато відвідувачів. Наприклад, влаштовувати ранкові прогулянки, коли ще більшість людей вдома.
Фізичні вправи дуже важливі
Щодня виділяйте час на фізичні вправи, використовуючи онлайн-відео, музику чи рухливі ігри. Це додасть бадьорости, енергії і зміцнить імунітет дитини. Батькам також в умовах карантину і роботи вдома вкрай рекомендовано!
Ігри та творчість
Дозволяйте дитині обирати самій заняття та ігри. Цікавтеся, що діти хотіли б сьогодні зробити і які плани мають на тиждень. Важливо прислухатись до дітей та їхніх бажань.
Що більше дитина грається, то краще вона вчиться гратися. Гра – це завжди і розвиток, і терапія, і адаптація. У цьому батькам допоможуть LEGO, пазли, конструктори, набори для малювання (фарби, олівці, фломастери, розмальовки), ліпка, орігамі, рукоділля, аплікації, набори для творчості.
Для малювання також можна знайти кілька непотрібних матеріалів і дозволити дітям їх розфарбувати. Планувати активності варто з урахуванням інтересів дитини, адже для кожного віку вони свої.
Ваша здатність мотивувати дитину до діяльності стане одним з найважливіших аспектів протягом наступних днів та тижнів. Використовуйте час карантину для того, щоб провести більше часу з дітьми.
Корисні поради для батьків за посиланнями:
Поради батькам “Безпека під час карантину”
Картотека “Кращі дитячі ігри для приміщень”
аренда гелий баллон – надуть шары гелием спб, гелий купить в спб
обмен валют – обмен WMR без привязки, обмен валют