Батьки, зверніть увагу на мовлення дитини!
У сім’ї дорослі розуміють дошкільника з півслова. І якщо він навіть має окремі мовленнєві недоліки, ніякого дискомфорту у спілкуванні не виникає. Проте для сторонніх часто виявляються незрозумілими спотворені, неправильно вимовлені дитиною слова.
Таке мовлення ускладнює спілкування з ровесниками. Якщо ви помітили, що дорослі чи діти не розуміють вашого малюка, спробуйте об’єктивно оцінити ситуацію. Не забувайте: через це дитина може поступово усамітнитися, що ще більше затримуватиме мовленнєвий розвиток і негативно впливатиме на характер дитини. Тому надзвичайно важливо своєчасно допомогти дитині подолати мовленнєві вади.
Як це зробити?
Помітивши порушення вимови навіть кількох звуків у дитини, старшої 5 років, слід обов’язково звернутися до логопеда дитячого закладу, що відвідує ваша дитина, або ж до логопеда районної поліклініки, який повинен обстежити стан мовлення дитини, зробити попередній висновок і рекомендувати вам відвідування або ж занять в поліклініці, або ж спеціалізованій групі для дітей з порушенням мовлення при дошкільному закладі за місцем проживання.
Що для цього потрібно?
Відбір дітей з порушенням мовлення у спеціальні групи при дитячих садках та їх комплектація відбувається на засіданнях зональної районної медико-педагогічної консультації, до складу якої входять: завідуючий відділом народної освіти – голова комісії, дитячий психоневролог, логопед, секретар та інші спеціалісти.
Ваша дитина зарахована у логопедичну групу
Дитина вважається зарахованою у групу, яку відвідують діти з загальним недорозвитком мовлення та складними мовленнєвими вадами, з дати проходження комісії.