Про роботу дошкільного навчального закладу в умовах низьких температур

Відповідно до «Санитарных правил устройства и содержания детских дошкольных учреждений» (1985 р.) температура повітря у приміщеннях має бути диференційована в залежності від призначення  приміщення і віку дітей.

Температура повітря в приміщеннях дошкільних навчальних закладів повинна бути:

• для дітей раннього віку (1–3 роки) в ігрових, приймальнях, спальнях не менше — 21 градусу тепла;
  • для дітей молодшого і старшого дошкільного віку (4 – 6 років) в ігрових, роздягальнях становить 20–21 градус тепла, у спальнях  —  не менше 19 градусів;
  • у залах для музичних та гімнастичних занять  —  19 градусів тепла, буфетних  —  16 градусів.

У холодну пору року допускається короткочасне зниження температури повітря приміщень до 18 градусів С для старших і до 19 градусів С для молодших дошкільників.

Обов’язково в залежності від температури повітря в приміщенні має дотримуватися норма одягу дітей:

• при температурі 18–20 градусів тепла 2–4 шари одягу.

Прогулянки на вулиці допускається проводити при температурі не нижче — 16 градусів (для старших дітей — мінус 20 градусів) і швидкості вітру не вище 3–7 м/сек, за умови 5 шарів одягу на дитині, з них верхнім шаром має бути зимове пальто або шуба. Проте тривалість прогулянок скорочується.

При температурі нижче 20 градусів прогулянки на свіжому повітрі не проводяться. При цьому ігрова діяльність дітей за режимом дня має бути організована в закритих приміщеннях навчального закладу.