Основні проблеми що можуть виникнути під час адаптації дитини
Виникнення перешкод у період адаптації до дитячого садка неминуче. Серед найпоширеніших проблем, які очікують малюка:
- Порушення сну. Нездатність малюка своєчасно заснути пояснюється новими умовами: він звик засинати вдома у своєму ліжечку, відчуваючи поряд присутність матері. А в закладі освіти його вкладає інша людина, тому дитина відчуває сильну тривогу, що заважає заснути. Якщо вихователь не зміг укласти малюка, то відбувається порушення всього режиму дня: без денного сну дитя засне ввечері раніше за належнрий час і не спатиме вночі;
- Відстуність апетиту. Найчастіше така реакція є результатом найсильнішої стресової ситуації. Але є дітки, які відмовляються від їжі, навіть коли голодні, таким чином висловлюючи свій протест, показуючи небажання харчуватись їжею, що пропонується і взагалі відвідувати садок.
- Неспокійна поведінка. Спочатку сліз і істерик батькам не уникнути: дитина, яка не хоче йти до садочка, вередуватиме і плакатиме ще вдома в процесі зборів. Така поведінка малюка цілком логічна: він боїться залишатися в новому місці без батьків – присутній великий страх, що його хтось образить, а мами не буде поруч, або вона взагалі за ним не повернеться.
- Замкненість. Через сильний стрес дитина замикається в собі, не грає з іншими діточками, не йде на контакт з вихователем. У поодиноких випадках діти навіть перестають контактувати зі своїми батьками, вважаючи, що їх зрадили.
- Різні захворювання. Виникнення найсильнішої стресової ситуації в дітей завжди веде до різкого ослаблення імунітету. Крім цього, у дитячих колективах завжди існує ризик заразитися тією чи іншою ГРВІ. У результаті дитина часто хворіє.
Всі перераховані складнощі вирішаться після того, як малюк звикне до нової обстановки.
ВАЖЛИВО: не можна лякати дитину, говорячи, що у разі поганої поведінки батьки не заберуть її додому. Так стан справ лише погіршиться. Якщо через 2-3 місяці малюк, як і раніше, плаче і не бажає перебувати в саду, слід звернутися по допомогу дитячого психолога.